Čištění vzduchotechniky bytových a průmyslových budov

Na čištění vzduchotechniky majitelé bytů nebo domů často zapomínají. Nebo ji nepovažují za podstatnou. Opak je ale pravdou. Usazeniny a nečistoty v potrubí mohou vést k požáru. Bakterie a viry, které se v znečištěném prostředí množí, pak mají negativní vliv na zdraví obyvatel budovy.

Majitelé nebo uživatelé budov tento problém sami neodhalí. Pokud nemají speciální vybavení. U nás disponujeme unikátní sondou s kamerou, kterou vzduchotechniku prohlédneme. Se znečištěnou vzduchotechnikou se setkáváme velmi často, a často na problém upozorňujeme klienty už při montáži větracího potrubí.

Dobrá zpráva je, že pravidelným čištěním a dezinfekcí se všem problémům předejte. Samotné čištění by mělo probíhat minimálně jednou za 3 roky.  Využijte našich profesionálních služeb a získejte 10% slevu za každé další čištění a dezinfekci. A to až do výše 30 %!

Jak se samotné čištění a dezinfekce provádí?

Nemusíte mít obavy. Čištění vzduchotechniky neovlivní chod budovy ani nenaruší pohodlí obyvatel. Veškeré práce totiž probíhají ze střechy.

Nejprve demontujeme ukončovací prvky potrubí (ventilační turbína, ventilátor). Poté provedeme kamerovou prohlídku každého potrubí. Samotné čištění probíhá mechanicky pomocí moderních systémů určených k tomuto použití. Čištění probíhá směrem vzhůru a veškeré nečistoty jsou odsávané pomocí výkonného průmyslového vysavače. Po tomto mechanickém čištění ještě do prostoru vzduchotechniky naneseme pomocí mlhové trysky roztok nezávadné dezinfekce.

S námi navíc uvidíte výsledek. Od vstupní i výstupní prohlídky kamerovým systémem vám dodáme na USB disku video. Sami se tak přesvědčíte, jak vypadalo potrubí před a po čištění.

Čištění průmyslové vzduchotechniky

Zaměřujeme se i na čištění průmyslové vzduchotechniky. Ventilace na všech provozech výroby musí být pravidelně čištěna. Zvláště na výrobách, kde se hodně práší. Znečištěná vzduchotechnika se projeví velmi rychle, a nepříjemně. Prach a usazeniny mohou ohrozit zdraví pracovníků. Ne nadarmo se říká, že čistota je půl zdraví.

Proč čistit?

  • Přísun čistého vzduchu z venkovního prostředí
  • Nižší riziko požáru
  • Nižší míra škodlivin ve vzduchu
  • Stabilní teplota a vlhkost na pracovišti
  • Nižší riziko vystavení se nebezpečným látkám na pracovišti

Objednejte si u nás čištění vzduchotechniky v průmyslové výrobě a zajistěte si čistší a bezpečnější pracoviště. Čištění probíhá ze střechy, takže samotný proces se neprojeví na provozu.

Čištění vzduchotechniky v panelovém domě

Provádíme také čištění vzduchotechniky v panelových domech. Čistění potrubního systému je v panelových domech často opomíjené. Což je velká chyba. Centrální systém ventilace se rychle zanáší, a představuje zdravotní riziko pro všechny obyvatele.

Ve stoupacím potrubí se usazují nečistoty, prach a vlhkost. Vytváří se tak optimální prostředí pro vznik plísní, bakterií nebo kvasinek, které mohou vyvolat různé alergie či astma. Do kuchyňských digestoří stoupají páry s částicemi oleje a další usazeniny obsahující karcinogeny. Zanesená vzduchotechnika v panelovém domě navíc stává velmi efektivní trasa pro šíření požáru.

Inspekce a případné čištění vzduchotechniky se panelových domech doporučuje alespoň jednou za dva roky. Součástí čištění je i dezinfekce. Obojí rádi provedeme. Máme v tomto směru mnohaleté zkušenosti a řadu spokojených klientů. Naši technici prozkoumají vzduchotechniku ve vašem domě pomocí kamerového systému a navrhnout optimální řešení. O výsledku se navíc přesvědčíte. Po vyčištění probíhá další inspekce, aby bylo jisté, že je potrubí dokonale čisté.

Kontakt vytozEKO

Kontaktujte nás!

Máte dotaz, nebo potřebujete poradit?
Neváhejte se na nás obrátit.

kontaktní formulář