Povrchová úprava turbín

Pro úpravu povrchu turbín jsme zvolili vysoce kvalitní nástřik práškovým plastem „komaxit“. Výhodou této technologie je vysoká kvalita, rovnoměrnost nánosu, absence závadných chemických látek (vyhovující i pro potravinářský průmysl), dlouhá životnost a šetrnost k životnímu prostředí.

Práškové stříkání, známé také jako komaxit, využívá nejmodernější technologie pro nanášení barevných práškových plastů. Provádí se pomocí automatické chemické předúpravy, automatické nebo ruční lakovací kabiny a vytvrzovací pece.

Práškové lakování je suchý proces používaný jako povrchová úprava kovů většinou na průmyslových zařízeních. Barva se nanáší jako suchý prášek elektrostatickým procesem a poté se vytvrzuje teplem. Je známý tím, že poskytuje vysoce kvalitní povrchovou úpravu z hlediska funkčnosti i celkového vzhledu.

Povrchové úpravy práškovým lakováním jsou nejen odolné, ale také flexibilní. Lze je použít na různé povrchy, včetně kovu, betonu, oceli a plastu. Komaxit je vhodný pro vnitřní i venkovní použití a je to jedna z cenově nejvýhodnějších alternativ povrchové úpravy ventilačních turbín.

Jak se upravuje povrch turbín

Nejprve se turbína důkladně očistí a odmastí. Tím dosáhneme toho, že lak perfektně přilne k povrchu. Používá se k tomu stříkací pistole, která na částice prášku přivádí elektrostatický náboj.

Po nanesení práškového povlaku se díly dostanou do vytvrzovací pece, která je vyhřátá až na teplotu 200 °C. Povlak se působením tepla zatvrdí a je díky němu velmi odolný proti vnější vlivům. A to i proti vysokým teplotám, bez pak problému vydrží na ventilační turbíně i za letních dní.

Povrchová úprava komaxitem šetří i vaši peněženku. Po vychladnutí je turbína ihned připravena k instalaci. Díky tomu se sníží náklady na skladování turbín, a ceny jsou proto nižší.

Jak dlouho vydrží povrchová úprava pomocí nástřiku komaxit?

Životnost barvy závisí hned na několika faktorech. Mezi ně patří především vystavení UV záření, vliv venkovního prostředí, ale také typ práškového nátěru a prostředí ve kterém byl vyroben. Naše ventilační turbíny jsou ošetřeny těmi nejmodernějšími postupy a technologiemi. Za optimálních podmínek je proto životnost lakování i několik let.

Slaďte si turbínu s vaší střechou

Povrchová úprava pomocí technologie komaxit plní také estetickou funkci. Pro dokonalý design vám nabízíme nástřik ventilačního systému v široké škále odstínu barev podle vzorníku RAL. Bez problému sladíte barvu turbíny s barevným odstínem střechy.

Vzorník barev RAL je celosvětově uznávaný standard pro stupnici barevných odstínů, který se používá především v průmyslové výrobě interiérových a exteriérových nátěrových hmot a stavebnictví obecně. Jeho smyslem je vždy získat stejný odstín barvy.

Barevný nástřik je vhodný především pro rodinné domy a další budovy, kde by kovová ventilační turbína mohla působit nepatřičně. Díky barvě turbína splyne se střechou nebo působí dekorativně.

Přesné odstíny vám ukážeme při osobním setkání přímo ze vzorníku RAL. Zde vám uvádíme ukázku barev.

Hlavní výhody nástřiku komaxit:

  • Vysoká odolnost proti přírodním vlivům
  • Šetrný k životnímu prostředí
  • Velký výběr barevných variant
  • Dlouhá životnost
  • Rovnoměrný nástřik barev

Tímto způsobem dosáhneme široké škály povrchových úprav. Nástřiky pomocí technologie komaxit skvěle chrání proti korozi, poškrábání nebo vyblednutí. Díky jeho unikátním vlastnostem je vhodný na zařízení s vysokým zatížením a provozem. V současnosti se jedná o nejekonomičtějšínejodolnější povrchovou úpravu ventilačních turbín.

Komaxitové nástřiky mají ale i další výhody. Vytváří mnohem silnější vrstvy než běžné tekuté nátěry. Nedochází ani ke stékání nebo opadávání nátěru.

Velkou výhodou je také absence emisí rozpouštědel a oxidu uhličitého. Neobsahuje ani nebezpečné odpadní materiály, které vyžadují speciální likvidaci. Nástřiky plastovým práškem jsou také méně hořlavé.

Kontakt vytozEKO

Kontaktujte nás!

Máte dotaz, nebo potřebujete poradit?
Neváhejte se na nás obrátit.

kontaktní formulář